78 - 89( 31-14, 13-27, 17-21, 17-27 )
Sarja
2017-2018, III Divisioona

Päivä
4.12.2017 20:15
Sali
Hervannan Ammattikoulu, Tampere
Katsojia
4
Tuomarit
Eskola Matti, Parkatti Paulus
Pisteet
  Pisteet 
Morbid BasketAhjola
#PelaajaPosSPfQ1Q2Q3Q4P
8Kalteenmäki HarriF[x]-924-15
15Ali-tolppa Eero[card]G[x]4424414
44Ali-tolppa Juho[card]G,F[x]5212813
7Mikkonen JuhoG,F[ ]2353213
13Valkonen Sami[card]G[x]-9---9
9Haijanen Antti[card]F[ ]-224-8
4Syväoja Jussi[card]G[x]3---33
11Tiainen TanelF,C[ ]121--3
30Setälä Eero[card]G[ ]------
#PelaajaPosSPfQ1Q2Q3Q4P
14Forssell Jaakko[card][x]134111230
7Ikonen LauriF[x]4892221
30Österlund Konsta[card]G[x]--75416
4Vartiainen Timo[card]G,F[x]2-33612
13Hamnström Matias[card][x]432-38
21Dzaferovic AmirF[ ]2-2--2
6Hokkanen LauriF[ ]3-----
Pisteprofiili
  Pisteprofiili 
Morbid BasketAhjola
#PelaajaPosPPpS1P2P3P
8Kalteenmäki HarriF1519%-61
15Ali-tolppa Eero[card]G1418%151
44Ali-tolppa Juho[card]G,F1317%322
7Mikkonen JuhoG,F1317%-23
13Valkonen Sami[card]G912%--3
9Haijanen Antti[card]F810%-4-
4Syväoja Jussi[card]G34%--1
11Tiainen TanelF,C34%3--
30Setälä Eero[card]G--%---
#PelaajaPosPPpS1P2P3P
14Forssell Jaakko[card]3034%3121
7Ikonen LauriF2124%362
30Österlund Konsta[card]G1618%432
4Vartiainen Timo[card]G,F1213%113
13Hamnström Matias[card]89%-12
21Dzaferovic AmirF22%2--
6Hokkanen LauriF--%---
Pistetilastot
  Tilastot 
1P2P3P
JoukkueM/A1P%PpSMPPpSMPPpS
Morbid Basket7/1258 %9 %193849 %113342 %
Ahjola13/1681 %15 %234652 %103034 %
Prosenttiosuus tehdyistä pisteistä
Prosenttiosuus tehdyistä koreista
Aloittajat vs VaihtopelaajatMääräPisteetPpSPpgFpgPituus
Morbid Basket
Aloittajat55469 %112187 cm
Vaihtopelaajat42431 %6.00.8186 cm
Ahjola
Aloittajat58798 %172181 cm
Vaihtopelaajat222 %1.02.5192 cm
Ennätykset
  Ennätykset ottelussa 
Morbid BasketAhjola
Pisteet15 pKalteenmäki Harri
30 pForssell Jaakko [card]
Vapaaheitot3Ali-tolppa Juho [card]
Tiainen Tanel
4Österlund Konsta [card]
2 pisteen korit6Kalteenmäki Harri
12Forssell Jaakko [card]
3 pisteen korit3Mikkonen Juho
Valkonen Sami [card]
3Vartiainen Timo [card]
Henkilökohtaiset virheet5Ali-tolppa Juho [card]
4Hamnström Matias [card]
Ikonen Lauri
  Pelissä rikotut joukkuekohtaiset ennätykset 
Morbid BasketAhjola
Kausi (2017-2018)
  • Ennätyksen sivuaminen päästetyissä kahden erän pisteissä
    Ennätys: 48 P
  • Ennätys erän voittomarginaalissa
    uusi ennätys: 17 P, vanha ennätys: 14 P

Kausi (2017-2018)
  • Eniten virheitä ottelussa (ennätyksen sivuaminen)
    Ennätys: 16 Pf

  Pelissä rikotut seurakohtaiset ennätykset 
Morbid BasketAhjola
Kausi (2017-2018)
  • Eniten virheitä ottelussa (ennätyksen sivuaminen)
    Ennätys: 16 Pf

  Pelissä rikotut pelaajakohtaiset ennätykset 
Morbid BasketAhjola
Mikkonen Juho
Kaikki, GP:21
  • Piste-ennätys 3 pisteen koreissa
    uusi ennätys: 3 x 3P, vanha ennätys: 2 x 3P
Kausi, 2017-2018, GP:11
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 1 x 3P (Erä:1)

Haijanen Antti [card]
Kausi, 2017-2018, GP:8
  • Piste-ennätys
    uusi ennätys: 8 P, vanha ennätys: 6 P
  • Piste-ennätys 2 pisteen koreissa
    uusi ennätys: 4 x 2P, vanha ennätys: 3 x 2P
  • Suurin prosenttiosuus joukkueen pisteistä
    uusi ennätys: 10 % PpS, vanha ennätys: 7 % PpS
  • Piste-ennätyksen sivuaminen eräpisteissä
    Ennätys: 4P (Erä:3)
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 2 x 2P (Erä:3)

Forssell Jaakko [card]
Kausi, 2017-2018, GP:15
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 1 x 3P (Erä:3)

Ikonen Lauri
Kaikki, GP:20
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 2 x 3P (Erä:2)
Kausi, 2017-2018, GP:12
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 4 x 2P (Erä:1)

Vartiainen Timo [card]
Kausi, 2017-2018, GP:16
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa
    Ennätys: 3 x 3P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 1 x 3P (Erä:2)

Dzaferovic Amir
Kausi, 2017-2018, GP:14
  • Piste-ennätyksen sivuaminen vapaaheitossa
    Ennätys: 2 x 1P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen vapaaheitoissa erää kohden
    Ennätys: 2 x 1P (Erä:2)

Mukana vain ennätyskohdat joihin saatavilla vähintään 4 ottelun verran dataa.

Pistetilanne
  Pistetilanteen kehitys 
Morbid BasketAhjola
  Korierittely 
Otteluhistoria
   
ListaPistetilastotKalenteri
Järjestely: NormaaliErotusJoukkue AJoukkue B
DVkoJoukkueFH1H21P2P3P
III2/19AAhjola97405718269Tiedot
BMorbid Basket8246369267
III41/18AMorbid Basket6529368215Tiedot
BAhjola71403191610
III49/17AMorbid Basket78443471911Tiedot
BAhjola894148132310
III39/17AAhjola80374319235Tiedot
BMorbid Basket7942373296
III5/17AMorbid Basket7140317264Tiedot
BAhjola6328358233
III44/16AAhjola91514011316Tiedot
BMorbid Basket89444592510
III2/16AAhjola72304210226Tiedot
BMorbid Basket77374014189
III41/15AMorbid Basket864244181910Tiedot
BAhjola76344210218
III9/06AAhjola7345283238Tiedot
BMorbid Basket77354222177
III44/05AMorbid Basket87394812333Tiedot
BAhjola723834101610
III6/05AAhjola772849Tiedot
BMorbid Basket623329
III45/04AMorbid Basket65402511242Tiedot
BAhjola5729289128