Tampereen NMKY
Lyhenne
TaNMKY
Kaupunki
Tampere
Alue
Läntinen alue

Perustettu
1889
Kotisivu
www.tanmky.fi
Seuran tyyppi
Koripallon erikoisseura
Joukkueet
  Joukkuekartta 
KausiVIVIIIIII
2019-2020Lost BoysOpetuslapset IIYMCA Tampere KorioritOpetuslapsetYMCA Tampere Koriorit
2018-2019Opetuslapset IITampereen NMKY IIOpetuslapsetYMCA Tampere
2017-2018Opetuslapset IITampereen NMKY 2OpetuslapsetYMCA TampereYMCA Tampere
2016-2017KoukkupolvetOpetuslapset IITampereen NMKY IIOpetuslapsetTampereen NMKY
2015-2016KoukkupolvetTampereen NMKY IIOpetuslapsetTampereen NMKY
2014-2015KoukkupolvetTampereen NMKY IITampereen NMKY
2013-2014KoukkupolvetTampereen NMKY IITampereen NMKY
2012-2013KoukkupolvetTampereen NMKY 2Tampereen NMKY
2011-2012KoukkupolvetTaNMKY IITaNMKY II
2010-2011KoukkupolvetTaNMKY IIITaNMKY IITaNMKY I
2009-2010KoukkupolvetTaNMKY IITaNMKY I
2008-2009KoukkupolvetTaNMKY IITaNMKY
2007-2008KoukkupolvetTaNMKY IITaNMKY
2006-2007KoukkupolvetTaNMKY IITaNMKY
2005-2006KoukkupolvetTaNMKY IITaNMKY
2004-2005KoukkupolvetTaNMKY IITaNMKY
2003-2004KoukkupolvetTaNMKY IITaNMKY
2002-2003KoukkupolvetOpetuslapsetTaNMKY IITaNMKY
2001-2002KoukkupolvetOpetuslapsetTaNMKY IITaNMKY
2000-2001KoukkupolvetOpetuslapsetTaNMKY IITaNMKY
1999-2000KoukkupolvetOpetuslapsetTaNMKY IITaNMKY I
1998-1999KoukkupolvetTaNMKY IITaNMKY
1996-1997TaNMKY III
Ottelut
Tuleva
   
Vko Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai  
19/48
25.11.19
BC Sisu IIOpetuslapset II19:40Pori / WinNovan liikuntasali
Tiedot
26.11.19
27.11.19
28.11.19
29.11.19
30.11.19
01.12.19
 
19/49
02.12.19
03.12.19
04.12.19
05.12.19
06.12.19
07.12.19
08.12.19
Lost BoysMorbid All-Stars14:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
Opetuslapset IIHaka-Basket16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
YMCA Tampere KorioritAhjola18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
19/50
09.12.19
KoritehdasOpetuslapset II20:15Tampere / Pohjois-Hervannan koulu
Tiedot
10.12.19
11.12.19
NakkelijatLost Boys20:30Hämeenkyrö / Hämeenkyrön Monitoimikeskus Silta
Tiedot
12.12.19
13.12.19
14.12.19
15.12.19
YPaYMCA Tampere Koriorit12:00Ylöjärvi / Urheilutalo
Tiedot
 
20/2
06.01.20
07.01.20
08.01.20
09.01.20
10.01.20
11.01.20
12.01.20
YPaLost Boys12:00Ylöjärvi / Urheilutalo
Tiedot
Opetuslapset IIMorbid All-Stars16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
YMCA Tampere KorioritBC Sisu II18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/3
13.01.20
Morbid BasketYMCA Tampere Koriorit20:15Tampere / Hervannan Ammattikoulu
Tiedot
14.01.20
15.01.20
NakkelijatOpetuslapset II20:30Hämeenkyrö / Hämeenkyrön Monitoimikeskus Silta
Tiedot
16.01.20
17.01.20
18.01.20
Haka-BasketYMCA Tampere Koriorit13:00Valkeakoski / Liikuntahalli
Tiedot
OpetuslapsetRahola16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
19.01.20
Lost BoysNokianvirta Warriors14:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/4
20.01.20
Pirkkalan ViriYMCA Tampere Koriorit20:15Pirkkala / Pirkkalan vapaa-aikakeskus (liikuntatalo)
Tiedot
KoritehdasYMCA Tampere Koriorit20:15Tampere / Pohjois-Hervannan koulu
Tiedot
21.01.20
22.01.20
23.01.20
24.01.20
25.01.20
OpetuslapsetRoosters16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
26.01.20
Lost BoysOpetuslapset II14:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/5
27.01.20
28.01.20
29.01.20
30.01.20
31.01.20
01.02.20
02.02.20
YMCA Tampere KorioritOpetuslapset18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/6
03.02.20
04.02.20
05.02.20
RahkuLost Boys20:45Tampere / Tesoman palloiluhalli
Tiedot
06.02.20
07.02.20
08.02.20
OpetuslapsetAhjola16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
09.02.20
Pälkäneen Luja-LukkoYMCA Tampere Koriorit13:00Pälkäne / Kostia Areena
Tiedot
Opetuslapset IINokianvirta Warriors16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
YMCA Tampere KorioritMorbid All-Stars18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/7
10.02.20
Morbid BasketOpetuslapset20:15Tampere / Hervannan Ammattikoulu
Tiedot
11.02.20
12.02.20
NakkelijatYMCA Tampere Koriorit20:30Hämeenkyrö / Hämeenkyrön Monitoimikeskus Silta
Tiedot
13.02.20
14.02.20
15.02.20
16.02.20
Lost BoysVehmaisten Urheilijat14:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
Opetuslapset IIYPa16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
YMCA Tampere KorioritMorbid University18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/8
17.02.20
18.02.20
19.02.20
RahkuOpetuslapset II20:45Tampere / Tesoman palloiluhalli
Tiedot
20.02.20
21.02.20
22.02.20
23.02.20
YMCA Tampere KorioritLost Boys18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/10
02.03.20
Nokianvirta WarriorsYMCA Tampere Koriorit20:45Nokia / Nokian lukio
Tiedot
03.03.20
04.03.20
05.03.20
RaholaYMCA Tampere Koriorit20:25Tampere / Tesoman palloiluhalli
Tiedot
06.03.20
07.03.20
OpetuslapsetPirkkalan Viri16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
08.03.20
Lost BoysBC Sisu II14:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
Opetuslapset IIVehmaisten Urheilijat16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/11
09.03.20
10.03.20
11.03.20
12.03.20
13.03.20
14.03.20
15.03.20
Haka-BasketLost Boys15:30Valkeakoski / Liikuntahalli
Tiedot
YMCA Tampere KorioritRoosters16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
YMCA Tampere KorioritOpetuslapset II18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/12
16.03.20
17.03.20
18.03.20
RahkuYMCA Tampere Koriorit20:45Tampere / Tesoman palloiluhalli
Tiedot
19.03.20
20.03.20
21.03.20
Pälkäneen Luja-LukkoOpetuslapset16:30Pälkäne / Kostia Areena
Tiedot
22.03.20
Lost BoysKoritehdas14:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
Opetuslapset IIBC Sisu II16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/13
23.03.20
24.03.20
Haka-BasketOpetuslapset II20:15Valkeakoski / Liikuntahalli
Tiedot
25.03.20
26.03.20
27.03.20
AhjolaYMCA Tampere Koriorit18:20Tampere / Saukkola
Tiedot
28.03.20
OpetuslapsetMorbid University16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
Morbid All-StarsLost Boys17:30Tampere / Pohjois-Hervannan koulu
Tiedot
29.03.20
YMCA Tampere KorioritVehmaisten Urheilijat18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/14
30.03.20
31.03.20
01.04.20
02.04.20
RaholaOpetuslapset20:25Tampere / Tesoman palloiluhalli
Tiedot
03.04.20
04.04.20
05.04.20
YMCA Tampere KorioritMorbid Basket12:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
Lost BoysNakkelijat14:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
Opetuslapset IIKoritehdas16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
YMCA Tampere KorioritYPa18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/16
13.04.20
14.04.20
15.04.20
16.04.20
17.04.20
18.04.20
Morbid All-StarsOpetuslapset II17:30Tampere / Pohjois-Hervannan koulu
Tiedot
19.04.20
Lost BoysYPa14:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
BC Sisu IIYMCA Tampere Koriorit
Tiedot
20/17
20.04.20
Nokianvirta WarriorsLost Boys20:45Nokia / Nokian lukio
Tiedot
21.04.20
22.04.20
23.04.20
24.04.20
25.04.20
26.04.20
Opetuslapset IINakkelijat16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
YMCA Tampere KorioritHaka-Basket18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
97/3
13.01.97
14.01.97
15.01.97
PomppuTaNMKY III17:45Tampere / Poliisikoulu
Tiedot
16.01.97
17.01.97
18.01.97
19.01.97
 
Ottelutilastot
  Eniten pisteitä ottelussa 
#VkoSarjaJoukkueTulos
145/98V '98AMad Cows20Tiedot
BKoukkupolvet170
246/99II '99ATaNMKY I150Tiedot
BFoA78
39/09II '08ATaNMKY141Tiedot
BBC Sisu49
 Lisää tilastoja  

  Vähiten pisteitä ottelussa 
#VkoSarjaJoukkueTulos
19/15V '14AKoritehdas40Tiedot
BKoukkupolvet0
210/10V '09AKoritehdas40Tiedot
BKoukkupolvet0
312/17V '16ABC Sisu II40Tiedot
BKoukkupolvet0
 Lisää tilastoja  

  Eniten pisteitä yhteensä ottelussa 
#VkoSarjaJoukkueTulosYhteistulos
12/02II '01ATaNMKY134245Tiedot
BVilpas Basket111
243/00II '00ATaNMKY133232Tiedot
BTuNMKY-6699
342/01II '01ATaNMKY119230Tiedot
BLoKoKo111
 Lisää tilastoja  

  Suurin piste-ero 
#VkoSarjaJoukkueTulosPiste-ero
145/98V '98AMad Cows20150Tiedot
BKoukkupolvet170
29/09II '08ATaNMKY14192Tiedot
BBC Sisu49
345/09V '09ALeNMKY3289Tiedot
BKoukkupolvet121
 Lisää tilastoja  

  Pienin piste-ero 
#VkoSarjaJoukkueTulosPiste-ero
17/11V '10AHaka-Basket124-91Tiedot
BTaNMKY III33
249/04IV '04ARauma Basket115-91Tiedot
BTaNMKY II24
37/07IV '06ATaNMKY II45-75Tiedot
BPyrintö jr120
 Lisää tilastoja  

  Eniten pisteitä pelin puolikkaissa 
#VkoSarjaJoukkueTulosH1H2Max
145/98V '98AMad Cows2041616Tiedot
BKoukkupolvet170858585
246/99II '99ATaNMKY I150747676Tiedot
BFoA78384040
342/00II '00ATuTo68343434Tiedot
BTaNMKY110367474
 Lisää tilastoja  

  Eniten pisteitä erässä 
#VkoSarjaJoukkueTulosQ1Q2Q3Q4OTMax
149/99III '99ABunch -808603804848Tiedot
BTaNMKY II8204303943
210/00III '99ATaNMKY II8104104041Tiedot
BBunch -809804605252
36/09II '08AMorbid Basket49101542020Tiedot
BTaNMKY1373033393539
 Lisää tilastoja  

  Suurin piste-ero erässä 
#VkoSarjaJoukkueTulosQ1Q2Q3Q4OTPiste-ero
16/09II '08AMorbid Basket49101542035Tiedot
BTaNMKY13730333935
246/16IV '16AERP Basket Club48191011829Tiedot
BTampereen NMKY II11632272037
341/10V '10ALeNMKY3991014628Tiedot
BKoukkupolvet9624231534
 Lisää tilastoja  

  Suurin muutos puoliaika tuloksesta 
#VkoSarjaJoukkueTulosH1H2Muutos
18/02III '01ATaNMKY II51371453Tiedot
BRahku802555
246/01III '01ATaNMKY II107594850Tiedot
BPyrintö 85´rs1113675
310/10V '09AKoritehdas40291146Tiedot
BKoukkupolvet032-32
 Lisää tilastoja  

  Suurimman puoliaikatappion kääntäminen 
#VkoSarjaJoukkueTulosH1H2Muutos
150/00II '00AUra906129-24Tiedot
BTaNMKY933756
210/16III '15ARoosters593425-19Tiedot
BOpetuslapset661551
32/09III '08ATaNMKY II773047-18Tiedot
BHand of Morbid704822
 Lisää tilastoja  

  Suurimman puoliaikajohdon menetys 
#VkoSarjaJoukkueTulosH1H2Muutos
146/01III '01ATaNMKY II107594823Tiedot
BPyrintö 85´rs1113675
245/17III '17AAhjola85305518Tiedot
BOpetuslapset774829
312/03III '02ATaNMKY II71422916Tiedot
BRahku762650
 Lisää tilastoja  

  Eniten tehtyjä vapaaheittoja ottelussa 
#VkoSarjaJoukkueTulosMA1P%2P3P
149/07II '07ATaNMKY75253180,6138Tiedot
BMorbid Basket82151978,9209
26/13III '12ATampereen NMKY9324--219Tiedot
BRahola8617--1811
343/12V '12AKoukkupolvet7522--223Tiedot
BTampereen NMKY 2725--293
 Lisää tilastoja  

  Eniten tehtyjä 2 pisteen koreja ottelussa 
#VkoSarjaJoukkueTulosMA1P%2P3P
16/09II '08AMorbid Basket49193063,3122Tiedot
BTaNMKY13731030,04912
245/15V '15ATampereen NMKY II1053475,0454Tiedot
BRauma Basket B4341136,4125
313/15V '14AKoriorit401--153Tiedot
BTampereen NMKY II1006--442
 Lisää tilastoja  

  Eniten tehtyjä 3 pisteen koreja ottelussa 
#VkoSarjaJoukkueTulosMA1P%2P3P
13/07II '06ATaNMKY9810--1122Tiedot
BMorbid Basket9729--256
242/06II '06AMorbid Basket6411--223Tiedot
BTaNMKY936--1519
314/17III '16ATampereen NMKY10361346,22317Tiedot
BHaka-Basket5451145,5203
 Lisää tilastoja  

  3 pisteen korien prosenttiosuus joukkueen pisteistä (suurin ensin) 
#VkoSarjaJoukkueTulosMA1P%2P3P3P PpS
13/07II '06ATaNMKY9810-0.0112267,3Tiedot
BMorbid Basket9729-0.025618,6
242/06II '06AMorbid Basket6411-0.022314,1Tiedot
BTaNMKY936-0.0151961,3
312/19IV '18AHaka-Basket76132454,221727,6Tiedot
BOpetuslapset II592366,7121155,9
 Lisää tilastoja  

Pelaajat
  Pelaajat 
KeskiarvotEnnätykset
#PelaajaPosHGPpg1P2P3PFpgQ1Q2Q3Q4OTP1P2P3P
114 [card]Reunanen JoniF18126,0---------6---
223 [card]Partinen AnttiG18025,5---------9---
312 [card]Korhonen VilleF,C191223,5---------24---
45 [card]Minetti TeroG186124,0---------24---
517 [card]Hämäläinen PanuG,F187311,3---------17---
63 [card]Autio HeikkiG1801----2,0---------
77 [card]Holli TuomasF,C20112,0-1,0-1,0--2,0--2-1-
825 [card]Mäkinen Masi17,02,01,01,0---7,0--7211
916 [card]Roslund RikuG18679,00,21,8-3,50,21,51,50,5-2313-
1014 [card]Koivisto PerttuF,C190292,30,30,90,01,40,41,00,50,4-11341
1145 [card]Heiskanen IlpoG173122,20,10,90,11,80,6-0,80,8-4121
1234 [card]Ikonen Onni192,70,21,10,21,30,70,61,10,4-8131
134 [card]Heikkilä JanneG177824,10,61,20,31,60,71,21,01,10,714553
1444 [card]Mikkola ArttuG,F74,01,31,10,12,60,70,61,61,1-9331
1553 [card]Liljeroos JuusoC195293,70,41,60,03,11,00,90,81,0-14261
1610 [card]Siira TuomasF,C197437,91,63,30,11,51,03,41,03,1-22361
176 [card]Siivola PetriG26,5-2,50,50,51,01,51,03,0-11-41
1813 [card]Mäkinen Jyri225,00,51,70,41,71,11,11,11,9-15362
197 [card]Virtanen JouniG186354,70,20,61,11,81,10,71,71,2-16254
2021 [card]Korhonen RoopeF186426,10,41,40,62,81,21,21,21,4-19454
2132 [card]Niemi PekkaF,C405,61,41,90,13,01,21,21,61,6-13551
2215 [card]Salonen SanttuG186103,20,20,90,41,71,21,01,0--11223
2343 [card]Kukkonen VilleC195465,60,82,30,01,91,21,21,71,4-18481
2411 [card]Kahila OskarG66,70,81,70,81,01,32,31,51,5-9242
252 [card]Jussila Tero398,01,12,40,62,11,42,81,72,1-26793
2625 [card]Cal AylwinG44,01,21,00,21,01,52,0-0,5-7321
2795 [card]Tamminen Tuomas185876,40,62,50,11,21,51,41,81,3-204102
2850 [card]Kostilainen TommiF276,11,12,40,10,91,61,81,11,7-17481
2931 [card]Salonen AnttiG167,20,91,80,91,71,61,81,82,1-19364
3050 [card]Pajula KimmoC756,00,82,20,22,61,61,41,41,3-18372
3130 [card]Vaherto Ruben846,70,41,51,10,91,71,71,51,8-19664
3224 [card]Grahn Johan587,60,62,00,81,81,71,81,71,5-21463
3324 [card]Reinola TopiG187465,90,61,70,61,11,81,41,31,4-18473
3411 [card]Koivusalo Timo-pekkaG183511,0-1,0-1,02,0----14-1-
3554 [card]Berggren TimoC190110,02,04,0-1,02,04,04,0--1024-
3640 [card]Penttilä ErkkoF186158,91,63,30,31,92,21,92,12,7-17551
378 [card]Loponen Juho517,90,73,00,41,42,31,51,82,34,020383
3810 [card]Selin TatuF,C190809,51,73,40,42,42,42,42,22,5-265103
3910 [card]Mettänen OlliG408,30,82,30,91,82,41,52,32,3-22485
4019 [card]Appelström MikkoF193137,80,72,60,62,12,51,92,21,2-19362
418 [card]Bergman RistoG,F1853211,51,53,01,21,82,62,23,23,0-25875
4220 [card]Mäkinen Jarno1871009,60,92,21,53,02,82,22,72,2-30494
436 [card]Haanpää HannuG,F1923712,00,83,01,41,62,83,62,02,6-23255
4441 [card]Mikkola ToniF18844,82,01,00,23,53,01,00,8--11531
4512 [card]Jääheimo JukkaF,C190513,61,45,80,22,03,03,03,04,6-20381
469 [card]Koski KimmoG1845715,21,33,72,21,23,24,03,94,12,0337128
4715 [card]Vornanen MatiasG,F1867812,20,94,21,01,53,32,82,73,4-355175
486 [card]Rintala JussiF1863715,21,94,31,61,63,63,83,83,9-28894
4918 [card]Filppu MikaG180810,51,21,62,02,03,62,41,92,6-18534
507 [card]Nummi ToniF1971712,01,52,61,71,63,81,92,73,3-23545
5124 [card]Tiainen EetuG,F1872615,22,25,70,51,34,03,63,74,0-337123
529 [card]Kylökäs OlliF1882213,90,94,01,61,74,04,52,43,0-25384
5342 [card]Heittola ToniG181112,01,04,01,01,04,0--8,0-12141
5418 [card]Hokkanen JarnoG,F18214,0-2,0-2,04,0----4-2-
5533 [card]Jankama JuusoC1926018,73,67,30,12,14,24,94,45,0-4411173
565 [card]Syrjä MattiG1866615,01,84,01,72,04,33,53,53,8-287105
5711 [card]Tähkä RoopeG,F195820,13,94,42,53,24,85,54,45,5-31884
5837 [card]Näppilä MikkoG1832821,22,84,53,03,05,44,75,05,8-38676
9,01,12,70,71,82,22,12,12,20,64411178
Alumnit
  Alumnit 
  Nimi Seura Joukkue  
[card] Haavisto Heikki Morbid Basket Koritehdas (2012-2013)  
[card] Koivisto Perttu Tampereen NMKY Tampereen NMKY 2 (2012-2013)  
[card] Kukkonen Ville Tampereen NMKY Lost Boys (2019-2020)  
[card] Näppilä Mikko Morbid Basket Morbid All-Stars (2018-2019)  
[card] Selin Tatu Tampereen NMKY Lost Boys (2019-2020)  
Syötetyt tiedot