Sarja
2008-2009, III Divisioona

Päivä
1.3.2009 17:30
Sali
Pohjois-Hervannan koulu, Tampere
Katsojia
5
Tuomarit
Lehtinen Vilma-lotta, Jakobsson Kimmo
Pisteet
  Pisteet 
Hand of MorbidNV Warriors
#PelaajaPosSPfQ1Q2Q3Q4P
11Salonius Jami[card]G[x]46410727
31Liimatta Tapani[card]G,F[ ]-444416
21Järvinen Hannu[card]C[x]5372214
41Metsälä Heikki[card]G,F[ ]--3137
12Hurri Lauri[card]G[x]-22-26
23Kallio Jari[card]G,F[x]4-22-4
35Reijula Pekka[card]C[x]3---44
#PelaajaPosSPfQ1Q2Q3Q4P
22Lausti KalleF[x]3767929
4Koivisto MikkoF,C[x]-1064828
24Nummi Toni[card]F[x]22109-21
20Ketola KonstaG[ ]1633-12
30Mäkinen RikuG[ ]3-63312
5Punkari JukkaG[x]1122510
13Mäkinen SakuG[ ]--1146
55Martikainen JanneF[x]42---2
Pisteprofiili
  Pisteprofiili 
Hand of MorbidNV Warriors
#PelaajaPosPPpS1P2P3P
11Salonius Jami[card]G2735%146
31Liimatta Tapani[card]G,F1621%242
21Järvinen Hannu[card]C1418%341
41Metsälä Heikki[card]G,F79%1-2
12Hurri Lauri[card]G68%-3-
23Kallio Jari[card]G,F45%-2-
35Reijula Pekka[card]C45%-2-
#PelaajaPosPPpS1P2P3P
22Lausti KalleF2924%184
4Koivisto MikkoF,C2823%1121
24Nummi Toni[card]F2118%851
20Ketola KonstaG1210%--4
30Mäkinen RikuG1210%222
5Punkari JukkaG108%24-
13Mäkinen SakuG65%22-
55Martikainen JanneF22%-1-
Pistetilastot
  Tilastot 
1P2P3P
JoukkueM/A1P%PpSMPPpSMPPpS
Hand of Morbid7/2035 %9 %193849 %113342 %
NV Warriors16/2955 %13 %346857 %123630 %
Prosenttiosuus tehdyistä pisteistä
Prosenttiosuus tehdyistä koreista
Aloittajat vs VaihtopelaajatMääräPisteetPpSPpgFpgPituus
Hand of Morbid
Aloittajat55571 %113188 cm
Vaihtopelaajat22329 %11.5-189 cm
NV Warriors
Aloittajat59075 %182194 cm
Vaihtopelaajat33025 %10.01.3183 cm
Ennätykset
  Ennätykset ottelussa 
Hand of MorbidNV Warriors
Pisteet27 pSalonius Jami [card]
29 pLausti Kalle
Vapaaheitot3Järvinen Hannu [card]
8Nummi Toni [card]
2 pisteen korit4Järvinen Hannu [card]
Liimatta Tapani [card]
Salonius Jami [card]
12Koivisto Mikko
3 pisteen korit6Salonius Jami [card]
4Ketola Konsta
Lausti Kalle
Henkilökohtaiset virheet5Järvinen Hannu [card]
4Martikainen Janne
  Pelissä rikotut joukkuekohtaiset ennätykset 
Hand of MorbidNV Warriors
Kausi (2008-2009)
  • Ennätys annetuissa vapaaheitoissa
    uusi ennätys: 29, vanha ennätys: 27

Kausi (2008-2009)
  • Ennätys päästetyissä pisteissä
    uusi ennätys: 78 P, vanha ennätys: 74 P
  • Ennätys heitetyissä vapaaheitoissa
    uusi ennätys: 29, vanha ennätys: 18
  • Ennätys tehdyissä vapaaheitoissa
    uusi ennätys: 16 x 1P, vanha ennätys: 13 x 1P
  • Ennätys tehdyissä 2 pisteen koreissa
    uusi ennätys: 34 x 2P, vanha ennätys: 31 x 2P
  • Ennätys annetuissa vapaaheitoissa
    uusi ennätys: 20, vanha ennätys: 19
  • Ennätyksen sivuaminen päästetyissä 2 pisteen koreissa
    Ennätys: 19 x 2P
  • Ennätys päästetyissä 3 pisteen koreissa
    uusi ennätys: 11 x 3P, vanha ennätys: 10 x 3P
  • Ennätys vastustajalle hankituissa virheissä
    uusi ennätys: 16 Pf, vanha ennätys: 14 Pf

Pelaajakohtaiset ennätykset
Kausi (2008-2009)
Koivisto Mikko
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa
    Ennätys: 12 x 2P
Nummi Toni [card]
  • Piste-ennätys vapaaheitoissa
    uusi ennätys: 8 x 1P, vanha ennätys: 7 x 1P
  Pelissä rikotut seurakohtaiset ennätykset 
Morbid BasketBC Nokia
Kausi (2008-2009)
  • Ennätys heitetyissä vapaaheitoissa
    uusi ennätys: 29, vanha ennätys: 26
  • Ennätys tehdyissä 2 pisteen koreissa
    uusi ennätys: 34 x 2P, vanha ennätys: 32 x 2P

  Pelissä rikotut pelaajakohtaiset ennätykset 
Hand of MorbidNV Warriors
Salonius Jami [card]
Kaikki, GP:100
  • Piste-ennätys
    uusi ennätys: 27 P, vanha ennätys: 22 P
  • Piste-ennätys 3 pisteen koreissa
    uusi ennätys: 6 x 3P, vanha ennätys: 4 x 3P
  • Suurin prosenttiosuus joukkueen pisteistä
    uusi ennätys: 35 % PpS, vanha ennätys: 33 % PpS
Kausi, 2008-2009, GP:12
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 2 x 3P (Erä:1)

Järvinen Hannu [card]
Kaikki, GP:151
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa
    Ennätys: 1 x 3P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 1 x 3P (Erä:2)
Kausi, 2008-2009, GP:12
  • Piste-ennätys 3 pisteen koreissa erää kohden
    uusi ennätys: 1 x 3P (Erä:2), vanha ennätys: 0 x 3P

Metsälä Heikki [card]
Kaikki, GP:16
  • Piste-ennätys 3 pisteen koreissa
    uusi ennätys: 2 x 3P, vanha ennätys: 0 x 3P
  • Piste-ennätys 3 pisteen koreissa erää kohden
    uusi ennätys: 1 x 3P (Erä:2), vanha ennätys: 0 x 3P

Hurri Lauri [card]
Kausi, 2008-2009, GP:16
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa
    Ennätys: 3 x 2P
Taso, III Divisioona, GP:59
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa
    Ennätys: 3 x 2P
Joukkue, Hand of Morbid, GP:35
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa
    Ennätys: 3 x 2P

Kallio Jari [card]
Kausi, 2008-2009, GP:16
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa
    Ennätys: 2 x 2P

Lausti Kalle
Kaikki, GP:29
  • Piste-ennätys
    uusi ennätys: 29 P, vanha ennätys: 27 P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa
    Ennätys: 4 x 3P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 2 x 3P (Erä:4)
Kausi, 2008-2009, GP:12
  • Piste-ennätys 3 pisteen koreissa erää kohden
    uusi ennätys: 2 x 3P (Erä:4), vanha ennätys: 1 x 3P

Koivisto Mikko
Kaikki, GP:50
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa
    Ennätys: 1 x 3P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 1 x 3P (Erä:4)
Kausi, 2008-2009, GP:8
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa
    Ennätys: 12 x 2P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen eräpisteissä
    Ennätys: 10P (Erä:1)
  • Piste-ennätys 2 pisteen koreissa erää kohden
    uusi ennätys: 5 x 2P (Erä:1), vanha ennätys: 4 x 2P

Nummi Toni [card]
Kaikki, GP:29
  • Piste-ennätys vapaaheitoissa
    uusi ennätys: 8 x 1P, vanha ennätys: 5 x 1P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen eräpisteissä
    Ennätys: 10P (Erä:2)
  • Piste-ennätyksen sivuaminen vapaaheitoissa erää kohden
    Ennätys: 4 x 1P (Erä:2)
Kausi, 2008-2009, GP:8
  • Piste-ennätys vapaaheitoissa erää kohden
    uusi ennätys: 4 x 1P (Erä:2), vanha ennätys: 1 x 1P
Taso, III Divisioona, GP:18
  • Piste-ennätys vapaaheitoissa erää kohden
    uusi ennätys: 4 x 1P (Erä:2), vanha ennätys: 2 x 1P
Joukkue, NV Warriors, GP:12
  • Piste-ennätys vapaaheitoissa erää kohden
    uusi ennätys: 4 x 1P (Erä:2), vanha ennätys: 2 x 1P
Seura, BC Nokia, GP:12
  • Piste-ennätys vapaaheitoissa erää kohden
    uusi ennätys: 4 x 1P (Erä:2), vanha ennätys: 2 x 1P

Ketola Konsta
Kaikki, GP:26
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 3 pisteen koreissa
    Ennätys: 4 x 3P
Kausi, 2008-2009, GP:8
  • Piste-ennätyksen sivuaminen
    Ennätys: 12 P

Punkari Jukka
Kausi, 2008-2009, GP:4
  • Piste-ennätys eräpisteissä
    uusi ennätys: 5P (Erä:4), vanha ennätys: 4P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 2 x 2P (Erä:4)

Mäkinen Saku
Kausi, 2008-2009, GP:6
  • Piste-ennätyksen sivuaminen vapaaheitossa
    Ennätys: 2 x 1P
  • Piste-ennätyksen sivuaminen 2 pisteen koreissa erää kohden
    Ennätys: 2 x 2P (Erä:4)

Mukana vain ennätyskohdat joihin saatavilla vähintään 4 ottelun verran dataa.

Pistetilanne
  Pistetilanteen kehitys 
Hand of MorbidNV Warriors
  Korierittely 
Otteluhistoria
   
ListaPistetilastotKalenteri
Järjestely: NormaaliErotusJoukkue AJoukkue B
DVkoJoukkueFH1H21P2P3P
III5/14ANV Warriors82Tiedot
BHand of Morbid60
III43/13AHand of Morbid5532238193Tiedot
BNV Warriors65283714157
III5/13ANV Warriors6129326177Tiedot
BHand of Morbid5623338240
III43/12AHand of Morbid7536397284Tiedot
BNV Warriors83404312229
III11/09ANV Warriors125616453020Tiedot
BHand of Morbid64333121610
III9/09AHand of Morbid78374171911Tiedot
BNV Warriors1206258163412
III44/08ANV Warriors1036043112514Tiedot
BHand of Morbid5829297157
III6/08AHand of Morbid69383112215Tiedot
BNV Warriors84444041616
III43/07ANV Warriors834538Tiedot
BHand of Morbid684523