Vehmaisten Urheilijat
Seura
Vehmaisten Urheilijat
Kaupunki
Tampere
Alue
Läntinen alue
Kotisivu
www.vehu.fi/

Sarja
Joukkuehistoria
  Joukkuekartta 
KausiIVIII
2019-2020Vehmaisten Urheilijat
2018-2019Vehmaisten Urheilijat
2017-2018Vehmaisten Urheilijat
2016-2017Vehmaisten Urheilijat
2015-2016Vehmaisten Urheilijat
2014-2015Vehmaisten Urheilijat
2013-2014Vehmaisten Urheilijat
2012-2013Vehmaisten Urheilijat
2011-2012VehU
2010-2011VehU
2009-2010VehU-Basket
2008-2009VehU-Basket
2007-2008VehU-Basket
2006-2007VehU-Basket
2005-2006VehU-Basket
2004-2005VehU-Basket
2003-2004VehU-Basket
2002-2003VehU-Basket
2001-2002VehU-Basket
2000-2001VehU-Basket
1999-2000VehU-Basket
1998-1999Team VehuVehu-Basket
Otteluhistoria
   
ListaPistetilastotKalenteri
Järjestely: NormaaliErotusJoukkue AJoukkue BVehmaisten UrheilijatMuut
DVkoJoukkueFH1H2Q1Q2Q3Q41P2P3P
IV42/19ANakkelijat7329441613251914169Tiedot
BVehmaisten Urheilijat62263681822148242
IV41/19AVehmaisten Urheilijat44232111121386106Tiedot
BMorbid All-Stars573225201213125176
Tuleva
   
Vko Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai  
19/43
21.10.19
22.10.19
Vehmaisten UrheilijatLost Boys20:15Tampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
23.10.19
24.10.19
25.10.19
26.10.19
27.10.19
 
19/44
28.10.19
Nokianvirta WarriorsVehmaisten Urheilijat20:45Nokia / Nokian lukio
Tiedot
29.10.19
30.10.19
31.10.19
01.11.19
02.11.19
03.11.19
 
19/46
11.11.19
12.11.19
Vehmaisten UrheilijatOpetuslapset II20:15Tampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
13.11.19
14.11.19
15.11.19
16.11.19
17.11.19
 
19/47
18.11.19
19.11.19
20.11.19
21.11.19
RahkuVehmaisten Urheilijat20:20Tampere / Tesoman palloiluhalli
Tiedot
22.11.19
23.11.19
24.11.19
 
19/48
25.11.19
26.11.19
27.11.19
28.11.19
29.11.19
30.11.19
01.12.19
YPaVehmaisten Urheilijat12:00Ylöjärvi / Urheilutalo
Tiedot
 
19/49
02.12.19
03.12.19
Vehmaisten UrheilijatYMCA Tampere Koriorit20:15Tampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
04.12.19
05.12.19
06.12.19
07.12.19
08.12.19
 
19/50
09.12.19
BC Sisu IIVehmaisten Urheilijat19:40Pori / WinNovan liikuntasali
Tiedot
10.12.19
11.12.19
12.12.19
13.12.19
14.12.19
15.12.19
 
20/2
06.01.20
07.01.20
Vehmaisten UrheilijatHaka-Basket20:15Tampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
08.01.20
09.01.20
10.01.20
11.01.20
12.01.20
 
20/3
13.01.20
KoritehdasVehmaisten Urheilijat20:15Tampere / Pohjois-Hervannan koulu
Tiedot
14.01.20
15.01.20
16.01.20
17.01.20
18.01.20
19.01.20
 
20/4
20.01.20
21.01.20
22.01.20
23.01.20
24.01.20
25.01.20
Morbid All-StarsVehmaisten Urheilijat17:30Tampere / Pohjois-Hervannan koulu
Tiedot
26.01.20
 
20/6
03.02.20
04.02.20
Vehmaisten UrheilijatNakkelijat20:15Tampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
05.02.20
06.02.20
07.02.20
08.02.20
09.02.20
 
20/7
10.02.20
11.02.20
12.02.20
13.02.20
14.02.20
15.02.20
16.02.20
Lost BoysVehmaisten Urheilijat14:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/8
17.02.20
18.02.20
Vehmaisten UrheilijatNokianvirta Warriors20:15Tampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
19.02.20
20.02.20
21.02.20
22.02.20
23.02.20
 
20/10
02.03.20
03.03.20
04.03.20
05.03.20
06.03.20
07.03.20
08.03.20
Opetuslapset IIVehmaisten Urheilijat16:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/11
09.03.20
10.03.20
Vehmaisten UrheilijatRahku20:15Tampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
11.03.20
12.03.20
13.03.20
14.03.20
15.03.20
 
20/12
16.03.20
17.03.20
Vehmaisten UrheilijatYPa20:15Tampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
18.03.20
19.03.20
20.03.20
21.03.20
22.03.20
 
20/13
23.03.20
24.03.20
25.03.20
26.03.20
27.03.20
28.03.20
29.03.20
YMCA Tampere KorioritVehmaisten Urheilijat18:30Tampere / Namikan Kisahalli
Tiedot
 
20/14
30.03.20
31.03.20
Vehmaisten UrheilijatBC Sisu II20:15Tampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
01.04.20
02.04.20
03.04.20
04.04.20
05.04.20
 
20/16
13.04.20
14.04.20
15.04.20
16.04.20
17.04.20
18.04.20
19.04.20
Haka-BasketVehmaisten Urheilijat12:30Valkeakoski / Liikuntahalli
Tiedot
 
20/17
20.04.20
21.04.20
22.04.20
23.04.20
24.04.20
25.04.20
26.04.20
 
Vehmaisten UrheilijatKoritehdasTampere / Vehmaisten koulu
Tiedot
Sarjataulukko
  '19 Länsi-MIVB, Sarjataulukko 
    Koti Vieras
Nro Joukkue G W L P Ppg OPpg PCT W L PCT Ppg OPpg W L PCT Ppg OPpg
1 Koritehdas 2 2 0 4 102,5 51,0 100% 1 0 100% 111,0 49,0 1 0 100% 94,0 53,0
2 Nokianvirta Warriors 2 2 0 4 90,0 68,0 100% 1 0 100% 81,0 58,0 1 0 100% 99,0 78,0
3 Rahku 1 1 0 2 78,0 65,0 100% 1 0 100% 78,0 65,0 0 0 - 0 0
4 Lost Boys 1 1 0 2 71,0 49,0 100% 0 0 - 0 0 1 0 100% 71,0 49,0
5 Morbid All-Stars 1 1 0 2 57,0 44,0 100% 0 0 - 0 0 1 0 100% 57,0 44,0
6 Nakkelijat 2 1 1 2 69,0 70,0 50% 1 0 100% 73,0 62,0 0 1 0% 65,0 78,0
7 Vehmaisten Urheilijat 2 0 2 0 53,0 65,0 0% 0 1 0% 44,0 57,0 0 1 0% 62,0 73,0
8 YPa 1 0 1 0 78,0 99,0 0% 0 1 0% 78,0 99,0 0 0 - 0 0
9 Opetuslapset II 2 0 2 0 53,5 76,0 0% 0 1 0% 49,0 71,0 0 1 0% 58,0 81,0
10 YMCA Tampere Koriorit 1 0 1 0 53,0 94,0 0% 0 1 0% 53,0 94,0 0 0 - 0 0
11 BC Sisu II 1 0 1 0 49,0 111,0 0% 0 0 - 0 0 0 1 0% 49,0 111,0
12 Haka-Basket 0 0 0 0 0 0 - 0 0 - 0 0 0 0 - 0 0
  '19 Länsi-MIVB, Sarjatilanteen kehittyminen 
Extra-tilastot
  Piste-erot 
KaikkiKotiVieras
Piste-ero puoliajallaWLWLWL
< -20 p00
< -10 p00
< -5 p00
< -2 p00
= 0 p00
> 2 p00
> 5 p00
> 10 p00
> 20 p00
  Syötetyt tiedot 
Pelaajat
  Pelaajat 
KeskiarvotEnnätykset
#PelaajaPosHGGsPpg1P2P3PFpgQ1Q2Q3Q4OTP1P2P3P
113 [card]Bass JohnG,F183221,50,50,5-5,0-1,0-0,5-211-
211 [card]Koivusalo Timo-pekkaG183116,0--2,02,03,0-3,0--6--2
310 [card]Kyyhkynen JarnoG185229,53,51,51,02,01,02,03,03,5-12521
4 [card]Mélart MikkoF1852-6,52,01,50,52,01,03,52,0--7331
57 [card]Schreck JoonasG227,0-2,01,02,5-2,54,5--10-22
614 [card]Takku AnssiF2220,01,09,5-4,04,04,05,07,0-28213-
8,61,32,70,63,01,42,42,92,0-285132